Jump to content

daniel_carlsson_

Medlemmar
  • Inlägg

    8
  • Blev forummedlem

  • Senaste besök

daniel_carlsson_'s Achievements

Nybörjare

Nybörjare (1/14)

0

Omdömespoäng

  1. Tack! Då ska jag söka mera. Jag har nog inte riktigt hittat tekniken för att söka för mina sökningar ger alltid magert resultat.
  2. Någon som monterat ett öppet sportluftfilter? Mer effekt, bättre ljud? Märke? Bilen är original V8.
  3. Och ett trögt volvoskåp med en overallgarderob på hjul skulle vara bättre än en mäktig Saab Aero? Volvo XC 90 D5 185hk -07, all utr Husvagn Hobby 560 Ufe Excelsior Oj oj oj det är alltid de som sitter i glashus som slänger sten det är lite lustigt. /Saab 9-5 Aero
  4. Tack för era svar. Jag testade nu men fick det inte att fungera, under adress tog jag en slumpmässig stat i USA ihop med min svenska gatadress därför att där kan man ju bara välja amerikanska delstater och den godkänner inte blankt. Vidare godkände den heller inte min email? Underligt. Mvh Daniel
  5. Hej Det finns en site på internet där man kan kolla upp historiken på sin amerikanska bil för att få reda på telnummer till tidigare ägare etc. http://www.carfax.com/ Man skriver in sitt chassienummer och sedan får man bara veta att de identifierat fordonet, att det finns information alltså, samt att det kostar ca 180 sek att få reda på allt om denna bil. Man ska sedan skriva in sitt kreditkortsnummer för att betala. Någon som testat? Sitt krednr är man ju försiktig med att lämna ut. Mvh Daniel
  6. Hej Jag undrar om någon köpt cabskydd till den nedfällda suffletten till sin mustang cab. Jag har förstått att detta är option ifrån fabrik och ej är original då min bil saknar detta. Behövs det eller ej tycker ni? Vad är det för kvalitet på det ni som har detta som option på er cab?
  7. Hej Jag tänkte sätta batteriet på vår Mustang på laddning men hittar inte vilken strömstyka batteriet har (A). Är det någon som vet vad det skall vara? Jag behöver veta för att sätta vinterladdaren på rätt inställning. I instruktionsboken hittade jag ej rätt info. Inner coupe belysningen slocknar inte alltid när man stängt dörrarna. (Efter att fördröjningen gått ut alltså). Någon som upplevt detsamma samt felsökt? På Saab vet jag, är det vanligt att kontakterna till dörrarna blir slitna (de som sitter vid gångjärnen till dörrarna) och behöver bytas men är det även så på detta fullblod? Tack på förhand!
  8. Hej Tänkte höra lite med er experter innan jag börjar felsökning. På vår Mustang -06 GT Cab lyser enbart bromsljuset i baklamporna ej det extra som sitter infällt i mitten på luckan. Anar säkringsfel men fick inte bort locket till säkringslådan vid passagerarens fötter. Är det bara att dra lockat rakt utåt eller? Vad är det för bygel som sitter strax ovanför säkringslådan och vad finns där bakom det lockket bygeln låser? Någon som haft samma fel med bromsljuset om nu säkringen så småningom visar sig vara intakt? Tack på förhand!
×
×
  • Create New...