May 10, 201015 yr comment_91948 Jag fick inte min mustang gt roush godkänd vid registreringbesiktningen idag!Jag hade beställt ett bullerintyg för en vanlig mustang gt (DEKRA), vilket inte godkändes!Så nu måste jag ha tag i ett intyg för en roush modell! Finns det någon som vet hur jag får tag på ett sådant, för jag vet att det finns roush godkända i sverige!?
May 10, 201015 yr comment_91966 Hej!Ring och hör med Simon Warg. han kanske vet ?? han fixade Dekra åt mig.http://www.wargtrading.com/070-9387993 Simon/Micke
May 11, 201015 yr comment_92019 Wargtrading annonserar också på blocket om att de ordnar intyg:http://www.blocket.se/ostergotland/Inty ... w=3&last=1
May 11, 201015 yr Author comment_92029 Micke!Du har en vanlig gt va, ingen roush? För jag kunde inte använda bullerintyget för en vanlig gt.. =/ har ett sådant nämligen!
May 11, 201015 yr comment_92035 Ja det är en GT. Men tänkte att han vet nog om det finns, eller går att få fram ett intyg./Micke
May 11, 201015 yr comment_92040 Warg Trading är Seriös, MYCKET SERIÖS. Simon Warg ligger bakom! Jätte schysst o göra affärer med! Köpte min Musse av honom förra året.Så du lär nog kunna beställa ett korrekt bullerintyg därifrån:)
May 11, 201015 yr Author comment_92045 Ok, det låter tryggt! Jag hoppas han kan få fram ett intyg som gäller för en kompressor matad v8 Va har du för motor på den som du köpte av Wolf? MVH
May 11, 201015 yr comment_92048 Jag fick inte min mustang gt roush godkänd vid registreringbesiktningen idag!Jag hade beställt ett bullerintyg för en vanlig mustang gt (DEKRA), vilket inte godkändes!Så nu måste jag ha tag i ett intyg för en roush modell! Finns det någon som vet hur jag får tag på ett sådant, för jag vet att det finns roush godkända i sverige!?Vad stod där på titlen på Mustang GT eller? Hade samma problem med min Saleen där stod det Mustang Gt.Fick låna en Kompis original Mustang GT avgasystem vid första besiktnigen.Dom godkände inte iheller bullerintyget,men behövde inte nytt bullerintyg.
May 11, 201015 yr comment_92052 Ok, det låter tryggt! Jag hoppas han kan få fram ett intyg som gäller för en kompressor matad v8 Va har du för motor på den som du köpte av Wolf? MVHHar en vanlig 4,6 l v8
May 12, 201015 yr Author comment_92089 Ok, ja för det är ju avgas kraven som är så hårda! Får kolla upp om det går att byta så!
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.