April 26, 200322 yr comment_622 Det ska ju sitta två stänkskydd i varje framskärm, hur är dom fästa? Jag tänkte börja måla i hjulhusen men kom på att det kanske ska svetsas dit något fäste först. Jag har inga stänkskydd ännu så jag kan inte se hur dom sitter.
April 26, 200322 yr comment_624 Hej Pelle.Stänkskydden är skruvade och behöver inte svetsas.Stänkskydden som sitter fram är skruvade på baksidan av lyckthuset ihjulhuset.Stänkskydden som skall skydda mot dörrgavel och gångjärnär också skruvade.När du fått tag i stänkskydd så syns det på dom hur dom skall varamonterade.Det är inte så svårt att montera stänkskydden (Splash shields).
April 26, 200322 yr Author comment_627 Tack, då kan jag fortsätta lackera enligt planerna och bara ta fram borren när jag har nya stänkskydd.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.