September 29, 201311 yr comment_130918 MSD eventuellt på väg att gå i konkurs: http://blog.hemmings.com/index.php/2013/09/26/high-performance-ignition-manufacturer-msd-files-for-chapter-11-bankruptcy/Undrar om mina MSD-delar har ett bäst före-datum? Igår såg jag över alla bränsleanslutningar och allt som har med vacuum att göra, och efter det gick inte motorn igång. Den baktände som om tändningen vore totalt felinställd. Min fördelare har ingen vacuumstyrning.Turligt nog är jag rätt förtjust i felsökning, men detta är ett mysterium. Någon som varit med om något liknande?
September 29, 201311 yr comment_130919 Jodå, har iofs. Mallory hei fördelare. men alla fall en eletronikkrets i fördelaren hade gått sönder o. jävlar vilken smäll det blev.Det hände precis när den var ny så fick en ny på garantin.
September 29, 201311 yr Author comment_130920 Jo, det är kanske något sådant som jag pajjat. Tur att det är söndag, så tid för garage finns.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.