October 17, 20186 yr comment_164071 Är det fler än mig som får arga blinkningar av mötande bilister när det är mörkt ute? verkar som att det är nåt störande med halvljuset på min 2018 ljuset är rätt ljusterat osv
October 17, 20186 yr comment_164072 eller så är det att ditt aut-halvljus går på senare än du tror och därför blinkar de!?
October 17, 20186 yr Author comment_164075 Haha Nej självklart så har jag kollat det jag har kollat allt som går att kolla. undrar bara om fler upplevt det som att ljuset kanske är lite väl starkt eller nåt?
October 17, 20186 yr comment_164077 18 minuter sedan, rottis said: Haha Nej självklart så har jag kollat det jag har kollat allt som går att kolla. undrar bara om fler upplevt det som att ljuset kanske är lite väl starkt eller nåt? Nej inte än men inte kört så mycket. Det blir väl mer bländande om man ökar i hastighet med `?
October 17, 20186 yr comment_164080 Körde 5 mil i mörker och dimma inga problem med halvljus verkar det som däremot är auto lite si och så med ibland avbländar den lite sent ibland tycker man att den kunde slagit på men nej då. och den verkade bli lite störd nu när det var dimma ute. så man får ibland hjälpa den lite 🙂
October 17, 20186 yr Author comment_164081 1 minut sedan, kanske mustang said: Körde 5 mil i mörker och dimma inga problem med halvljus verkar det som däremot är auto lite si och så med ibland avbländar den lite sent ibland tycker man att den kunde slagit på men nej då. och den verkade bli lite störd nu när det var dimma ute. så man får ibland hjälpa den lite 🙂 Ja det har jag med märkt
October 19, 20186 yr comment_164113 Vi hade precis samma problem. Men det visade sig att de glömt justera ljuset efter att bilen sänktes. Nu blinkar ingen.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.