January 20, 200619 yr comment_25084 Hej,är nybliven ägare till en screaming yellow GT 2006, som jag hämtade ut förra fredagen. Härligt... Bifogar bilder när bilen stod hos bilhandlaren.Undrar dock hur det är med de inre framlysena. Vad jag förstår så används de som dimljus overthere, eller? Dessa är i vilket fall som helst inte tillåtna i Schweiz, av vad jag förstår för att de bl.a. sitter för nära varandra. Hur är det i Sverige? Får ni använda dom där, eller hur har ni gjort? De orange:a ljusen fram är inte heller tillåtna. Annars är allt annat ok, har t.ex. röda blinkers bak och positionsljusen på sidorna.Tankade förresten idag, utan problem, så tankproblemet verkar jag slippa... Härnere finns inte "muffarna" på piporna, som det finns på en del tankställen i Sverige. Kanske det också är en bidragande orsak?Nu är det bara att invänta våren så man kan ta ner cab:en också.
January 21, 200619 yr comment_25098 Man får väl använda dimljusen om man inte har halvljuset på om jag tolkat svenska lagen rätt. Sedan dom gula och röda sidoljusen får man nog endast ha dom gula inkopplade i Sverige, men jag kör med allt inkopplat. Har snuten tid att stoppa och bötfälla mig för det så betalar jag gärna, om dom nu inte har annat för sig som är viktigare.
January 21, 200619 yr comment_25102 BTW snygg bil du har........Fan vad jag längtar till våren nu..........måste gå ut i garaget för att ta en liten flukt på pärlan...hej så länge
January 21, 200619 yr Author comment_25108 BTW snygg bil du har........Fan vad jag längtar till våren nu..........måste gå ut i garaget för att ta en liten flukt på pärlan...hej så längeTack detsamma!!! Kan inte annat än hålla med dej. Hoppas kunna ta en sväng med pärlan imorgon, om inte annat så ska jag titta till den lite.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.