May 9, 200718 yr comment_39364 När sonen gifte sig förra året hade jag en kompis att köra dom i min MUSSE. När han släppt av dom vid middagen skulle han ta några varv på stan, då är det kanske inte så kul att åka omkring med en utsmyckad bil så han stannade vid första parkeringen och "klädde" av bilen.Då kom det ett par killar lite lagom lulliga, och tyckte kärran var fin och undrade naturligtvis om han ville sälja den.Min kompis som ofta hittar dom rätta replikerna svaradeSälja? Jag har ju precis fått den, håller ju på att ta bort rosetten!!!!!Killarna tittade lite avundsjukt på honom, och gick vidare men hade nog sin önskelista klar till nästa födelsedag.
May 10, 200718 yr comment_39387 Pelle, jag mötte din Mustang en dag mitt inne i Jönköping. Det måste ha varit den 28 april, för vi var på hemväg från marknaden i Nossebro. Jag sa till kompisarna: - Den bilen känner jag igen, men inte föraren.Var det sonen som hade lånat bilen då också?
May 10, 200718 yr comment_39389 Pelle, är flagghållarna egentillverkade eller??Måste bara ha..../Svedis
May 10, 200718 yr comment_39390 Pelle, är flagghållarna egentillverkade eller??Måste bara ha..../SvedisJag tror de följde med Aftonbladet förra året i samband med 6 juni Men jag har sett de säljer sådana på en del mackar
May 10, 200718 yr comment_39397 Pelle, är flagghållarna egentillverkade eller??Måste bara ha..../SvedisI USA används den typen av flagghållare på sidorutorna. Fast det är ju lite svårt med taket nere.Den här firman skeppar internationellt.http://www.expressflags.com/car_window_u.htmJag hittade en firma i Sverige också. Finns säker flerhttp://www.supportersplace.com/store/su ... ct_id=6439
May 10, 200718 yr Author comment_39399 RonnieDet stämmer själv var jag med BMW kombin i Tyskland Han hade lov att låna den, det gick väl lungt hoppas jag. Visserligen låg sakerna i bagaget mot bakstammen, men det är ju förståligt det är ju lätt att på tyngd på högerfoten när man hör ljudet av en järn8.SvedisÄras den som äras bör det var Janne Holm som visade mig dom i Skänninge på Nationaldagen förra året (mycket trevlig träff som ju återkommer i år). Det är sådana som ska klämmas i sidorutan men med lite maskeringstejp under det funkar ju i huven också. Dom är köpta på ICA Maxi men finns nog bara runt 6 juni.
May 14, 200718 yr comment_39583 Har själv likadana flaggor som kläms i huven köpta på Coop i fjol.Gjorde egna istället.
May 14, 200718 yr comment_39594 Stefan, är det någon hemlig magnetfot ( original Mustang NOS ?) eller har du bultat 2st M10:or i flygeln?Ser ju riktigt ambassadörsmässigt ut./Svedis
May 15, 200718 yr comment_39626 2 magneter från antenner med sämskinn på baksidan Blötar jag sämskinnet så klarar magneterna 80 km/h innan dom börjar luta bakåt. Köpte 2 flaggor på pinne tog guldknoppen o flaggan o satte på ett stårrör.Letar efter gult o blått bredare band att klä huven med vid vissa tillfälle.Behöver det för egen del i september då man efter 13 år kom till skott.2 M10:or skulle vatt nått de va.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.