Allt skrivet av Johan68
-
Benny GT 2011
Har du köpt den i Göteborg? Ser ut som en som stått på en bilaffär här i stan.
-
Växel låds oljor
Tack för infon Per! Ska kolla med någon Göteborgsverkstad som kan göra det för en vettig penning.
-
Växel låds oljor
Dum fråga kanske... Men är det verkligen 15liter i min automatlåda på GT -06? De e ju nästan två hinkar!
-
Varning för bilskojare!!
Trist! Bara att jaga vidare... Skaffa månads carfax det lönar sig. Hur många salvage o damage bilar i Sverige. : ( Många ligger högt i pris också. Helt otroligt! Hoppas du hittar en bra bil snart!
-
Johan Göteborg GT Cab -06
Japp! Tyckte fälgarna som följde med var såå jäkla fula! Silver och 6-spoke... Vem sätter sådana på en MUSTANG? : ) Tänkte byta dem på en gång, men efter svartlackeringen så tror jag att jag behåller dem. Vart både modernt samt att de ser större ut. Tänkte först sänka den men har nog tänkt om där... Rätt skönt med original rideheight. : ) men men men.... Måste få lite mer ljud i från avgassystemet nu. Den är lite väl dämpad för min stil. : )
-
Johan Göteborg GT Cab -06
Tackar! Den är påställd efter snön smälte bort. Kör de torra dagarna. : )
-
Johan Göteborg GT Cab -06
Då var det yttre nästan klart. Nu väntar raka rör längst bak...
-
Ford Mustang 2015 - Rösta här!
Gillar designen av bakdelen bättre än fronten... Sneda asienögon som lyktor... Nja.... Inte mkt Mustang över det. SLK åsarna/pucklarna på huven har frugan på sin Mercedez SLK kompressor. Passar bättre där tycker hon. Resten av bilen verkar top notch! Bara att skrapa lite Trisslotter nu så!
-
Johan Göteborg GT Cab -06
Efter några år av forskande och dreglande så blev det en Mustang efter år av sportbilar från Italien och även en Opel Speedster. Kan bara säga att jag hittat hem! Har kommit till steg 2 i mina uttänkta modifieringar... Kvar är ombyggnad av bakre delen av avgassystem, sänkning och Foliering av Shelbyränder i stil med den photoshoppade skissbilden.