May 1, 201312 yr comment_126804 Mycket snygg bil du har. Synd att du har den stora regskylten fram bara. Det går att beställa en mindre.
May 1, 201312 yr Author comment_126819 Nyregistrerad Fick skyltarna i tisdags . Ska vänta lite och beställa en bakskylt till senare .
October 13, 201311 yr Author comment_131138 Hösten passar oss väldigt bra. Än har vi inte gått i ide .. =)
October 19, 201311 yr comment_131229 Nyregistrerad Fick skyltarna i tisdags . Ska vänta lite och beställa en bakskylt till senare .Först och främst vill jag bara säga vilken galet läcker färg den har!! Sedan vill jag upplysa om att det är olagligt att sätta en liten skylt fram om det står i regbeviset att det ska vara en stor. Jag föreslår att du klagar hos transportstyrelsen och säger att du inte kan montera en stor skylt utan att böja den och böja den får man inte göra. Man får inte göra någon åverkan alls på skyltarna! Du kan ta en bild rakt uppifrån på en stor skylt som är rak och sitter på fronten, den kommer sticka ut på sidorna, alltså ha ett stort glapp mellan skylten och fronten. Det är en skaderisk som du bör framhäva för transportstyrelsen. Helst ska man ju ha kvar original USA-skylthållare i nosen då det blir mer självklart att bilen är gjord för liten skylt.
October 19, 201311 yr comment_131231 Mycket vacker färgpassning till trädens löv. Imponerande vackert.(¶)
October 21, 201311 yr comment_131252 Snygg bil, superläcker färg!...(och härlig bild!) Och välkommen till forumet!
December 3, 201311 yr Author comment_131958 Enligt alla konstens regler så har jag samma email på alla ställen som det skall vara för att få "grönt" namn och en liten skylt under namnet.. Men har inte sett detta ännu .. Gör man nu då ?
December 3, 201311 yr comment_131959 Enligt alla konstens regler så har jag samma email på alla ställen som det skall vara för att få "grönt" namn och en liten skylt under namnet.. Men har inte sett detta ännu .. Gör man nu då ?Man väntar tills betalningen är registrerad, sen efter ett tag så kommer den.
December 3, 201311 yr comment_131961 Enligt alla konstens regler så har jag samma email på alla ställen som det skall vara för att få "grönt" namn och en liten skylt under namnet.. Men har inte sett detta ännu .. Gör man nu då ?Mellan 1 november och sista december görs ingen synkronisering mot forumet.Detta pga vårt medlemssystem och nästa års fakturor (detta kan komma att ändras till nästa år men så här gör vi denna gång). Den 1 januari rullar allt på igen med automatik.//Danne
December 11, 201311 yr Author comment_132138 Fick välkomstpaket idag . Men Kalender och medlemskort är 2013. Borde det inte vara för 2014 . ?
December 11, 201311 yr comment_132140 Medlemskortet kan inte vara för ett år som ännu inte startat. Jag gissar att du får ett nytt kort senast i mars med 2014 på det.(tapatalk)
December 11, 201311 yr comment_132142 Du fick för 2013 för att du anmälde dig iår/nyss.2014 kommer med MF1.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.