July 22, 200816 yr comment_57876 Någon som har ett elschema till Saleens eller vanliga Mustang Gt eller GT500s bränslesystem? behöver hjälp snabbt Mvh Björne
July 22, 200816 yr comment_57882 Någon som har ett elschema till Saleens eller vanliga Mustang Gt eller GT500s bränslesystem? behöver hjälp snabbt Mvh BjörneInte för att jag har något svar men det är stor skillnad mellan GT och GT500 systemen. Om det är till din bil så funkar inte en standard GT bränslepump, väl ? Har tyvärr själv fått erfara detta i dagarna då jag tappat bränsletryck så jag måste byta till GT500 pumparna.Kostar mucho dinares !
July 24, 200816 yr comment_57958 Här är i alla fall Whipples dual GT pump harness som kommer med Whipple's 10psi kit.
July 25, 200816 yr Author comment_57982 Någon som har ett elschema till Saleens eller vanliga Mustang Gt eller GT500s bränslesystem? behöver hjälp snabbt Mvh BjörneInte för att jag har något svar men det är stor skillnad mellan GT och GT500 systemen. Om det är till din bil så funkar inte en standard GT bränslepump, väl ? Har tyvärr själv fått erfara detta i dagarna då jag tappat bränsletryck så jag måste byta till GT500 pumparna.Kostar mucho dinares ! Nee jag har bytt till Dual fuel pump kit, samma som sitter i Gt500:n fick tag i ett litet vettigare elschema av Saleen, så nu sitter den i.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.