November 3, 200816 yr comment_63716 Kan man få fram färg och inrednings färg genom chassi nrsaknar brickan i dörren.
November 3, 200816 yr comment_63718 Kolla noga även i motorutrymmet där kan det finnas kvar en plåtbricka som var avsedd för de som monterade ihop bilen där kan även koden för färgen finnas. Så var fallet med min bil
November 3, 200816 yr comment_63720 Det går inte att ta fram färgkoden påchassinummret, för att hitta original-färg 65-66 så behöver man id brickan på dörrgavel. Om du har en Mustang av 67års modelleller senare går det att få fram faktagenom chassinummer. Faktan går då att beställa från Marti Auto.
November 3, 200816 yr comment_63721 Kolla noga även i motorutrymmet där kan det finnas kvar en plåtbricka som var avsedd för de som monterade ihop bilen där kan även koden för färgen finnas. Så var fallet med min bil "Body Buck Taggen" sitter under en av ena framskärmens fästskruvar om bilen är byggd i Metuchen (T som andra tecken i VIN), och bakom grillen till höger om kylaren om bilen är byggd i Dearborn (F). Mycket ovanligt med Body Buck Tag på bilar byggda i San José ®.
November 3, 200816 yr Author comment_63725 bilen är en s-kådad 67:a fastback hur gör man då en marti reportoch vad kostar en sån
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.