June 10, 201014 yr comment_93470 bältesupprullarna i min mustang 71 är kassa som fan. har väldigt svårt att tro att bilprovningen kommer godkänna dessa.är det nått man kan laga själv eller är det bara att köpa nytt alternativt begagnat på skroten. och vad slulle kunna tänkas passa? det är ju inte så att mustanger ligger på hög på skroten så orginal är inget krav.tacksam för svartomas
June 10, 201014 yr comment_93474 Det finns ju alltid universella rullbälten. På Mekonoment.ex. Men om dom sen passar i bilen, är ju en annan sak.Du kan ju alltid kolla hos Mekonomen, Feltema, (Biltema)eller nån annan.Mvh.pools
August 5, 201014 yr Author comment_95709 bältesupprullarna i min mustang 71 är kassa som fan. har väldigt svårt att tro att bilprovningen kommer godkänna dessa.är det nått man kan laga själv eller är det bara att köpa nytt alternativt begagnat på skroten. och vad slulle kunna tänkas passa? det är ju inte så att mustanger ligger på hög på skroten så orginal är inget krav.tacksam för svartomashahaha bilen gick igenom besiktningen med blankt papper trots kassa bälten, hål i golvet, trasig tuta etc etc..
August 7, 201014 yr comment_95761 Vad ska du med kassa säkerhetsbälten till om dom inte fungerar. Det är ju din egen och eventuella passagerares säkerhet som det handlar om.
August 9, 201014 yr Author comment_95927 Vad ska du med kassa säkerhetsbälten till om dom inte fungerar. Det är ju din egen och eventuella passagerares säkerhet som det handlar om.jag har givetvis för avsikt att byta ut bältena!det var bara skönt att bilen gick igenom besiktningen..
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.