Jump to content

Featured Replies

comment_162382

Grufmans bil har en hel del filter I sin katalog. Om filtrena är billiga har jag inte koll på men ibland kommer erbudande om rabatt % från dem.

En del filterleverantörer lovar fantastiska effektökningar om man byter till deras filter som är ungefär lika trovärdiga som löften från Donald Trump.

Har ett litet luftfilter till motorn I segelbåten "K&N Filter Charger" men skillnaden med eller utan filter är inte märkbar. Filtret ökar förstås motståndet något och sänker trycket I insuget men någon "charger" effekt finns förstås inte

  • Author
comment_162426
3 timmar sedan, Budda 5,0 said:

Jag har detta filter på min bil funkar bra o är snyggt. Har även ett sådant nytt i kartong från Pony Parts  hemma

Gå in på länken o kolla ,är du sedan intresserad så kan vi höras    

https://www.cjponyparts.com/airaid-cold-air-intake-kit-mxp-series-with-blue-synthamax-filter-gt-2015-2017/p/CAK162/

Skicka ett sms till mig med pris på detta nr

0768-868200

mvh/Per.

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gäst
Svara i denna tråd...