April 16, 200520 yr comment_16363 Hej alla hästfrälsta!Nu har våren kommit, och själv är man inte ens hemma för att njuta av vårsolen. Jag sitter i Derby i Storbrittanien och jobbar hela dagarna.Skulle uppskattas med lite stämningshöjande bilder på vårfina Mustanger hemma i Svedala, om ni inte har något emot det, eftersom min egen är hundratals mil härifrån... Mvh, Matte
April 16, 200520 yr comment_16366 Här kommer min senast tagna, son jag har som bakgrund på min dator. hoppas du gillar den. Jag har även skickat in några till "garaget" redan i höstas, men dom fastnar någonstans på vägen. Hälsn Pelle med besiktingstid 28/4 cabmont 6/5_________________Pelle cmc 375 med -65 cab under renovering
April 16, 200520 yr Author comment_16367 Man tackar. Den ser mycket bra ut! Själv är man fast på ett varmt kontor med fördragna persienner cirkus 15 timmar om dygnet långt ute på den engelska landsbygden.Och chefen har en -05 GT. Gissa om man blir avundsjuk!
April 16, 200520 yr comment_16378 Var ute och tog en vårtur idag Härligt att det snart är sommar. Hälsningar Christer
April 17, 200520 yr Author comment_16379 Härligt med vårbilder på riktiga bilar. Här ute händer ingenting. Jag sitter inne på kontoret i brist på bättre att göra. Snacka om att man längtar hem till bilen.
April 17, 200520 yr comment_16387 Hej.En bild att trösta med, denna är från Mälardalens Kick offi Motorbörsgaraget vid Globen i Stockholm 16 April 05. Vi blev ett antal ca:35 st en vårbild från Stockholm 18+. :wink:
April 17, 200520 yr comment_16388 Riktigt fina bilder. Tog ett kort på pappa när han drog iväg med våran bil.Hoppas det kommer me nu..första gången!
April 21, 200520 yr comment_16571 Tyvärr inga vårbilder på bilen än, men på däcken och fälgarna.Tyckte att dom behövde putsas upp och tvättas rent nu inför premiärturen Kan uppdatera med lite bilder till helgen, då ska jag ta ut mussen
April 21, 200520 yr Author comment_16575 Blargh.Synd att man inte kan ta ut sin musse på nån vårtur på ett bra tag än. Renoveringen har knappt börjat. Men det ska väl göras det också.
April 26, 200520 yr comment_16817 Aven jag sitter fast i storbritannien (glasgow) hela aret och tittar pa regnet... Verkligen harligt att se lite riktiga bilar hemifran. Har finns bara nya bilar...sma japanare, dekaltrimmade oplar och annat trist med felplacerad ratt.men till sommarn ska mussen ut och luftas nar den val ar lagad!!
April 26, 200520 yr Author comment_16819 Aven jag sitter fast i storbritannien (glasgow) hela aret och tittar pa regnet... Verkligen harligt att se lite riktiga bilar hemifran. Har finns bara nya bilar...sma japanare, dekaltrimmade oplar och annat trist med felplacerad ratt. men till sommarn ska mussen ut och luftas nar den val ar lagad!!Här i Derby regnar det också, men det finns iaf vettiga bilar här. En 'Stang -05, med ratten på rätt sida också. Är VD'n som har den (varför är jag inte förvånad?)Sen står det en riktigt läcker Toyota Supra på den andra parkeringen också, tillsammans med en Escort Cosworth.Men man saknar Gatumonstret i garaget där hemma.
April 26, 200520 yr comment_16822 HejHar blivit lite åkande bara väntar på att lacka om bilen förmodligen inte förän till nästa år.Men åka blir det ändå
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.