March 23, 200619 yr comment_26629 Sök funktionen på sidan hur funkar den igentligen??Kan man inte få svar igenom sök på ens egna trådar som man har startat?Vet inte om de har med mina inställningar att göra men jag tycker sök funktionen funkade bättre för.
March 23, 200619 yr comment_26630 Ja, jag håller med. Jag gick bet på att hitta ett av mina egna inlägg via sökfunktionen.
March 23, 200619 yr Author comment_26631 Det var det jag tyckte..Har för mej att det har funnits nån eller några trådar om rullkam o rull lyftare,men hittar inte dom längre
March 23, 200619 yr comment_26632 Ni behöver inte göra en "sök" för era egna trådar.Klicka först bara på eran profil här under era inlägg.Sedan "visa alla inlägg som xxx har gjort" så kommer du se.Exempelvis i Johns fall blir dethttp://www.mustangclubsweden.com/phpBB2/search.php?search_author=ht67+cmc+1502Att söka specifika ord i sökfunktionen är enklast om du lägger till ett * framför och bakom ordet innan du klickar sökExempelvis *rullkam*Specificera samtidigt att söka i exempelvis forum "Motor" så får man mer riktat om det är många träffar.Jag fick upp följande för *rullkam* och att söka i forum "Motor"
March 23, 200619 yr comment_26633 Jag tror också att det är något fel med sök-funktionen. Den hittar väldigt lite, oftast ingenting. Även fast man söker på väldigt vanliga ord som man vet finns i många gamla inlägg. Kan det vara så att en massa trådar har försvunnit som resultat av allt strul med hack med mera?
March 23, 200619 yr comment_26634 Vad är det för ord du söker med då?Se om det skiljer beroende på datorJag får sidvis med träffar nästan oavsett vad jag skriver.
March 23, 200619 yr comment_26635 Vissa ord verkar inte populär efter jag provat en massa ord.Exempelvis *automatlåda* ger få träffar fast det borde vara fler.Men jag vet inte om det stämmer annat än att jag "tycker" det borde vara fler träffarSkulle inte förvåna mig om tidigare "hack" ger detta bekymmer och isåfall får vi tyvärr leva med det ett tag.Inget problem som det finns tid för mig att gröta runt i.Just nu bråttas jag forfarande med automatiska registreringar så "I'm fed up with this!"
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.