March 31, 200916 yr Author comment_70648 Då får vi hoppas på att den går genom med blankt papper. Har du nån länk till bilderna på bilen eller kan du lägga upp dem här?http://www.usabil.nu/databas/Detalj.asp?ID=86276Jag såg bilderna. Tack. Är förarstolens klädsel sprucken eller såg jag fel?PS. Snyggt jobbat med stolarna förresten, Lars!! [/quote:3qvlj0zj]Ja den är sprucken!
March 31, 200916 yr comment_70650 Ta affärerna via PM nu... Kontrollera så motor & låda funkar som de skall innan köp med. Dålig service kan sätta sina spår så att säga. Inga missljud från motorn samt att låda växlar utan att knorra.
April 4, 200916 yr Author comment_70847 Då så nu har man kommit hem från Örebro!Visst finns det lite skavanker men.....Inga större grejer!Motor/låda funka fint Dörrarna har sina rostfläckar!Höger framskärm + dörr har ett mindre veck *Inget akut*Gummilisten som går ner vid lilla sidorutan måste bytas på båda sidornaInge rost i golvet eller i hjulhusen!Fick han att besikta bilen och återgärda 2st 2or! *signalhorn + blinkers*Fälgarna måste bytas ! ser galet ut med dom....Prio senareHämtar den nästa helg!Fick den för 95 pappHar jag gjort en dum affär nu eller?Lite pix
April 4, 200916 yr comment_70848 HejTrevligt! Det framkommer alltid lite småsaker när man kollar bilar IRL. Tror inte du gjorde ett galet köp. Få bilar är felfria och helst inte till det priset! Det är ju trots allt en mustang av snyggaste årsmodellen. Gratulerar!Edit; håller med dig om fälgarna, de såg inget kul ut, lek slut däcken denna sommar och planera inköp av andra hjul till vintern.
April 4, 200916 yr Author comment_70864 HejTrevligt! Det framkommer alltid lite småsaker när man kollar bilar IRL. Tror inte du gjorde ett galet köp. Få bilar är felfria och helst inte till det priset! Det är ju trots allt en mustang av snyggaste årsmodellen. Gratulerar!Edit; håller med dig om fälgarna, de såg inget kul ut, lek slut däcken denna sommar och planera inköp av andra hjul till vintern. Tack!
April 4, 200916 yr comment_70871 Grattis och välkommen till den äldre generationen mussar. Dom är bus gulliga bilar. Som lever lite sitt eget liv. Men allt går alltid att förbättra.Berra
April 4, 200916 yr comment_70874 Stort grattis..... en 67a är aldrig fel... Men kan ju hålla med dig om fälgarna... Mvh,
April 4, 200916 yr comment_70877 Grattis till din nya bil. Jag såg bilderna och där har du lite jobb som väntar men fälgarna...... ingen kommentar på dem. Byt fälgar när plånboken tillåter.
April 4, 200916 yr comment_70883 Grattis till ett bra val av Mustang, en avmin favoriter är årsmodel 1967.
April 4, 200916 yr Author comment_70890 Grattis till din nya bil. Jag såg bilderna och där har du lite jobb som väntar men fälgarna...... ingen kommentar på dem. Byt fälgar när plånboken tillåter. Tack alla!Ja det är tur att man gillar att skruva Angående fälgarna så har du helt rätt!Nu har man äntligen sin 67a
April 4, 200916 yr comment_70891 hahavi verkar rörande överens ang fälgarna. Ko ihåg att de passar tex Amazon, så sälj dem till en volvoraggare sedan, gärna dyrt, det e fint när man skall köpa nytt. Jag sålde de jag hade innan jag köpte mnytt, kan tänkas vara riskfyllt att ha bilen på pallbockar tills de nya anländer men det ger helt klart bättre förutsättningar., jag bjuder på ev felstavningar, kom precis hem från ett 40-års kalas... *hick*Edir; -67 rules!
April 5, 200916 yr comment_70954 Grattis till din nya bil. Jag såg bilderna och där har du lite jobb som väntar men fälgarna...... ingen kommentar på dem. Byt fälgar när plånboken tillåter. Tack alla!Ja det är tur att mam gillar att skruva Angående fälgarna så har du helt rätt!Nu har man äntligen sin 67a Japp, man måste gilla att skruva lite grann för det rör ju sig om hobby som berör klassiska bilar. Du gjorde ett bra val ang årsmodell Kräng fälgarna snarast. Folk vill köpa fälgar/sommardäck nu och du har lite "sponsorpengar" till nya fälgar. Kan inte bli bättre läge.
April 5, 200916 yr Author comment_70983 jag undrar va det är för fabrikat på dessa 17" fälgar.....Det sitter nästan helt nya däck på fälgarna med
April 5, 200916 yr comment_71000 Lossa dem å spana på insidan, få tillverkare låter bli att märka sina produkter.
April 7, 200916 yr comment_71128 jag undrar va det är för fabrikat på dessa 17" fälgar.....Det sitter nästan helt nya däck på fälgarna med Grattis till köpet Och dom där fälgarna vet ja inte va de är för nått. Men släng ut dom på blocket. De är alltid nån k*t 18åring som vill ha dom på sin räcer Sen kan du köpa nå annat...
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.