February 11, 201015 yr comment_87259 Hallå är en ny medlem från skåne! Är på g att köpa en mustang gt cab 2005 önskar lite info vad jag ska kolla upp brister etc. Bilen är precis kommen från usa endast 700 mil v8 sonicblue den är i absolut nyskick ,även undertill, där finns svarta rallye stripes lackade, 20" hjul, sänkt ,kjolpaket, alugrill uppe o nere, bytta ljudämpare bak. Bilen är hur cool som helst .All info välkommnas.Tack Simson.
February 11, 201015 yr comment_87262 Låter som en sjukt fin bil.Det du ska kolla är naturligtvis att du vill lägga ner väldigt mycket pengar på något så världsligt och förgängligt som en plåtburk med 4a hjul ;-)Skämt åsido. Kolla att den känns bra, går rakt fram, inget slammer, att alla papper, nycklar, handböcker, golvmattor osv finns på plats (det är en bra indikator på om den är välskött eller ej). Cabben stänger rakt, dörrar stänger rakt. Rutorna går rakt upp i cabben utan att ta i osv...lycka till!
February 11, 201015 yr comment_87268 Vem kan ha ägt en mustang i 5år och bara kört 700mil Men allt är möjligt, men en sådan bil älskar man ju att köra
February 11, 201015 yr comment_87269 Ett tillägg är att Göra ett Carfax på bilen så att man kan få uppgifter om den ev är krockad o lagad osv osv.
February 11, 201015 yr comment_87273 Ett tillägg är att Göra ett Carfax på bilen så att man kan få uppgifter om den ev är krockad o lagad osv osv.Instämmer, carfax är ingen garanti för att bilen är felfri, men det är skrämmande ofta man ser att bilar är smällda när man kollar upp dom!
February 11, 201015 yr comment_87275 Instämmer med ovanstående. CARFAX är ett måste! Skaka fram bilens VIN nummer och lite bilder!
February 11, 201015 yr comment_87279 Man får också veta hur mycket bilen har gått vid varje kontroll ( Typ besiktning.) i alla fall så stod detpå min Carfax hur mycket den gått de 10 år som den rullade i Florida. Kan vara bra att veta. Det kostade mig 20 Dollar att få infon på mail 2007. Lycka till. MVH Lasse.
February 11, 201015 yr Author comment_87283 Bilen är stylad av en fordåterförsäljare i californien och stod länge som visningsex jag ska carfaxa bilen innan köp det är en enägarbil och jag ska betala 260 tusen för den.det är bara kvalitegrejor på bilen.
February 11, 201015 yr comment_87286 Det låter iaf väldigt bra.Hoppas det är så också.Lycka till med köpet!!Det är en underbar bil att köra och äga!!
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.