Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum - Classic Mustang Club Sweden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

tomasaxel

Medlemmar
  • Blev forummedlem

  • Senaste besök

Allt skrivet av tomasaxel

  1. Ser helt klart vass ut :)
  2. Jag gillar vad jag ser . Det tar väl ett tag att vänja sig med utseendet men den känns fräsch!
  3. En SCT Tuner kan bara användas på en bil åt gången, när man tunar så låser man verktyget till bilen. Man kan byta bil tre gånger innan verktyget är förbrukat, efter det kan man säkert låsa upp det om man kontaktar SCT och har en bra förklaring till varför man behöver ändra bil en fjärde gång. Kolla med säljaren hur många bilar verktyget varit låst till, är det en eller två bilar är allt lugnt.... Diablo låser också verktyget till en bil åt gången, jag känner dock inte till hur många gånger man får byta bil på detta verktyg.
  4. Det där är ett riktigt coolt bygge! Djäkligt snyggt!
  5. Kul idé! Jag önskar dig lycka till, jag skall följa din blogg. Kanske hittar man ett schysst invensteringstips där också
  6. Jag har svart och det blir det inte igen av just ovan nämnda anledning. Blå med vita stripes är snyggt tycker jag!
  7. Hej sorry för superlångsamt svar!!! Jag vet faktiskt inte vad det är för märke på grillen, det var ett bra tag sedan jag köpte den. Om du fortfarande är intresserad kanske jag kan gå och rota bland gamla kvitton....
  8. Riktigt snygg ! Bra jobbat!
  9. Har sagt det innan, säger det igen GRYM!
  10. Jag tycker den är grym, färgen är riktigt cool!
  11. Bra jobbat, forumet är 100 ggr snabbare nu!
  12. Du kan få köpa den om du vill Du skojar?[/quote:35vksp3h] Nix det är sant[/quote:35vksp3h] Byter jag bil blir det en 2010. Men tackar för erbjunadet, det är en riktigt snygg bil!
  13. Grym bil!
  14. De medföljande tunes fungerar för de flesta luftfilter, det går att använda. Det gäller att ställa in rätt luftfilter bara. Du behöver ingen speciell inställning för dina axlebacks.
  15. Vissst är det märkligt? Det finns inga bandy, bowling, vattenpolo eller F1 -huliganer heller (mig veterligen).
  16. Härliga färger, kul att man fick en fin bild av sista turen innan vintern. Ställde av bilen tidigare idag.
  17. Det kan vi lösa. Min fru är från Iran, hennes föräldrar och bröder bor i Teheran (huvudstaden) . Svärfar har en fabrik där nere där han tillverkar motorcykeldelar som han exporterar till flera länder, tack vare detta har vi de kontakter som behövs.
  18. Fy sjutton va trist. Strongt att du orkar börja om igen!!
  19. Riktigt kul idé Alabama grill: Du har helt rätt, jag ville skoja inte vara "tyken".
  20. För vissa filter behövs ingen chippning, men prestandaförändringen blir också därefter. Chippning plus luftfilter ger mycket mer effekt. Ta reda på tillverkare av ditt luftfilter och läs på deras hemsida så ser du om det behövs eller ej. Alternativt skriv här i tråden, så hjälper jag eller någon annan vänlig själ dig. MVH Tomas När ämnet ändå är uppe... spelar de någon större roll i prestanda om ja inhandlar ett filter som inte kräver mappning men gör de ändå eller om ja inhandlar ett filter som kräver mappning och gör de ? Ja vilket filter du väljer spelar roll. Det finns många olika tillverkare, av egen erfarenhet vet jag att Steeda är bra (vi har monterat det på många bilar). Men det finns fler bra, vill du fördjupa dig i ämnet finns en hel del att finna om du "googlar" lite.
  21. Grym bil Riktigt cool färg!!!
  22. Vi får hoppas att igen är så taskig att dom saltar isen!
  23. För vissa filter behövs ingen chippning, men prestandaförändringen blir också därefter. Chippning plus luftfilter ger mycket mer effekt. Ta reda på tillverkare av ditt luftfilter och läs på deras hemsida så ser du om det behövs eller ej. Alternativt skriv här i tråden, så hjälper jag eller någon annan vänlig själ dig. MVH Tomas
  24. 2007 Mustang Shelby Retrobuilt Into 1969 Shelby http://www.autoblog.com/gallery/2007-mu ... 69-shelby/

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.