Jump to content

Featured Replies

comment_37770

Hansen gör ju system,men var inte helt nöjd med det jag fick till våran 73,a.

Ena röret var hyfsat men bakanför bakaxeln ble det lite skumt,dessutom stack jag hål i en dämpare med en pallbock,och dämparen jag beställde och fick som ersättning stämde inte riktigt.

Men skulle tro hansens system är bland de billigare.,och dagsformen skiljer nog en hel del.

comment_37808

Jag lämnade min -67:a till Avgassystem AB i Sundbyberg. Dom byggde och monterade ett dubbelt system från grenrören och ända bak för 5000:-. Kunde också bestämma hur mycket jag ville att det skulle låta. Tycker inte att det var så farligt dyrt och det vart kanonbra. Helnöjd!

Lasse

comment_37965

Hej

Intressanta uppgifter om avgassystem, har själv funderat på ett rostfritt syster från Ferrita, dom själva säger att det dessutom ökar effekten. Blir väl minst dubbelt så dyrt men å andra sidan lämnar dom ju livtidsgaranti. Någon som har erfarenhet av deras system och vilken ljudnivå det blir. Har hittills kört med 2 1/2 tums vanligt system med Apple racing dämpare

Per Birath

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gäst
Svara i denna tråd...